post

December 18, 2011 // Priemerná doba čítania: 6 minits. Enjoy Caorle!

Aj toto bola taká nečakaná dlhšia prechádzka. Naša plánovaná trasa: Benátky. Nakoniec sa k tomu pár miest pridalo: Caorle – Benátky – Padova – Verona. Vyrážame smer Caorle. Počuli sme, že je to pekné talianske prímorské mestečko, počuli sme, že sa tam oplatí ísť pozrieť, tak sme to tam z počutia nasmerovali. S tým, že niečo na noc tam nájdeme, ráno sa okúpeme, prejdeme a pôjdeme do Benátok. Podvečer prichádzame do Caorle, prší a nevieme sa v tých malých uličkách vymotať. Zrazu sa pred nami zjavilo info centrum, ale pani už zamykala, s dáždnikom v ruke a na ceste domov. Zlatá, keď nás, stratených uvidela, vbehla dnu pre mapku a ukázala nám, kde by sme mohli nájsť ešte nejakú voľnú izbu. Prvý hotel nič, druhý nič, tretí – a už som sa fakt pripravovala, že spíme aj v aute – nakoniec izbu mal.

2sleep: Všetci hovorili len po taliansky, tak sme vytiahli nejaké moje základy a T. nemčinu a ešte sa nám podarilo dostať zľavu na krásnu mini izbičku v talianskom štýle. Boli veľmi milí, pani nám dala kľúče od vchodu a ak pôjdeme von, nech zamkneme a Ci Vediamo Dopo.  → Hotel Fabrizio, Via delle Orate, 5 – 30021 Caorle, Tel.: + 39 0421 81448, www.hotelristorantefabrizio.it. Stylo italiano – pekné, útulné.

TEjST: Hneď sme išli preskúmať toto malé farebné miesto, už aj pršať prestávalo a reštaurácie sa zapĺňali. Domy mali snáď všetky farby – od žltej po cyklámenovú. Veľmi pekné. Sadli sme si do malej reštaurácie, objednali biele vínko, ja Caprese – paradajky s mozzarellou a k tomu talianske syry. Mňam. Talianska večera podľa predstáv! Reštaurácia má sklenenú podlahu na poschodí, takže keď sedíte hore, vidíte všetko čo sa pod vami deje.  

→ Gatto Nero, Campo Cadorna 10, Caorle. Myslím, že ak by sme si jednu láhvinku vzali – ani si nevšimnú…

  

Medzičasom sa opäť rozpršalo, tak sme prechádzku po promenáde nechali na ráno. Blúdili sme farebnými uličkami v daždi a pozerali všetky už zatvorené obchody s talianskymi delikatesami. Ráno sme sa rozlúčili, odovzdali kľúčiky od vchodu a prešli sa centrom k našim talianskym raňajkám – uno piccolo, por favor! Kým sme sa k správnej kaviarni dostali, napočítali sme snáď minimálne 4-5 váh na uliciach. Na čo ich tam majú? To sa taliani vážia počas cesty do práce?

FootPrint: Promenáda pri mori krásna. Bolo také sychravé počasie, vlny, pri mori len zraz požiarnikov z okolia so svojimi psami. Pokojné neturistické ránko bez ľudí sme si vychutnali. Na konci promenády Lungomare Petronia je na skale malý kostolík Santuario della Madonna de´ll Angelo. Slúži ako maják pre rybárov na mori (Caorle, kým sa nerozmohlo turizmom, bolo rybárskou osadou). Až ku koncu je promenáda „zdobená“ sochami zo skál, ktoré sú dopĺňané, menené a vytvárané každý rok počas súťaže Živá skala. V centre mesta, na hlavnom námestí, sa nachádza katedrála s vežou a múzeom. Pláž vyzerala pekne, aj keď slnečník na slnečníku, lehátko na lehátku, takže verím, že cez leto to tu je fullka ako v slávnom susednom Bibione. No povedali sme, že na predĺžený víkend v lete je to tu fajn. Zakladám adresu hotela, vrátime sa!

GoodToKnow: v kostole na konci promenády sa nachádza drevená socha Panny Márie. Hovorí sa, že ju našli plávať na mori námorníci. Kostol je veľmi dôležitým symbolom pre Caorlottov a raz za 5 rokov sa konajú slávnosti na počesť tejto udalosti (najbližšie až v roku 2015). 

Môžeme prísť do Benátok bez zabookovaného ubytovania? Áno! Vy – to nerobte. Zaparkovali sme na hlavnom nádraží Piazzale Roma plnom výletných autobusov. Hneď sme išli do infocentra pre kontakty na ubytovanie. . . čítam, čítam, Benátky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *