post

Júl 23, 2012 // Priemerná doba čítania: 6 minits. Enjoy Zürich!

Plán na večer bol jasný, Red Bull párty v zürišskom podniku KaufLeuten s T. kamarátmi, ale predtým legendárne švajčiarske Fondue! Ubytovanie v Zürichu môj spolucestovateľ zariadil skvelé. Odporúčam.

2sleep: Guesthouse Brauerstrasse. Jednoizbový bytík na poschodí, pekný, čistý plus ako bonus žehliaca doska – bez žehličky. Check-in je v susednom hoteli o pár ulíc ďalej (Seitenstrasse). Tam sa podávajú aj raňajky, ak si ich doplatíte. Do centra to trvá približne 20 minút autobusom. Autobusová zástavka je kúsok od hotela a bus chodí každých 10 minút.

Guesthouse Brauerstrasse, Brauerstr.24, CH-8043 Zürich, T +41 43 243 95 26

TEjST: Snažila som sa prečítať čo najviac recenzií o osvedčených Fondue reštauráciách; keď už ochutnať pravé švajčiarske Fondue, tak najlepšie! Opakovali sa dva názvy: hotel Adler a Racklette Stube. Nakoniec som sa rozhodla pre druhú možnosť, aj kvôli prostrediu z fotiek. Vyzeralo to malé, útulne a prišlo mi to viac švajčiarsky. Určite zavolajte vopred, aby ste sa ubezpečili, či majú voľný stôl – malé to tam naozaj bolo:) A potvrdzujem, premiéra Fondue bola skvelá, aj ružové vínko z oblasti Valais. Obsluha entuziazmom neoplývala, ale taký sme mali pocit vo Švajčiarsku viackrát. A účet nás už prekvapivo neprekvapil.

Raclette Stube, Zähringerstrasse 16, 8001 ZürichTel. 044 251 41 30, http://www.raclette-stube.ch/

1. Waiting

2. Tasting

3. Eating

GoodToKnow: Na dobré Fondue potrebujete minimálne dva druhy syra. Najznámejšie je moitie-moitie, kombinácia syrov Vacherin a Gruyer. Plus, v špeciálnej Fondue nádobe – Caquelone – nesmie chýbať biele víno, Kirsch (švajčiarska slivovica), muškátový oriešok a cesnak. Pri Fondue sa dodržiava fondue etika, napríklad v Zürichu je nepísaným pravidlom, že komu spadne kúsok chleba do nádoby, musí niečo zaplatiť. Najlepšie je napichovať kúsky aj s kôrkou, aby nespadli a nedotknúť sa ústami „napichovátka“, pretože sa kladie naspäť do fondue nádoby.  

Kaufleuten – I just came to say hello! So vstupom na party sme sa trochu vytrápili, keďže bol len Guestlist a to je tak, keď Vám niekto 100x potvrdí, že na 100 percent ste tam. Tak to ešte aj ten 100-prvýkrát skontrolujte! A aj s naozajstným vstupom to bolo komplikované – celý podnik má 4 vstupné brány – 4 rozdielne bary a kluby a v každom bola iná party. Diskotékam až tak nefandíme, boli sme skôr zvedaví na exhibíciu streetdancerov v rámci Red Bull BC One tour. Do jednej v noci, kedy mali vystúpiť, bolo zaujímavé pozorovať züricher friday night fashion style. Dámy ho veru majú, páni neviem.. mala som tam toho svojho:)

Good2Know. Či pivo či vodu piť? Pivo. Za dve malé miestne pivká sme v podniku platili 15 frankov. Za 1 malé pivko a malú vodu – o 1 frank viac! Pite pivo!

Až neskôr som sa dočítala, že Kaufleuten je jedným z najznámejších a najprestížnejších podnikov v Zürichu. Najmä vďaka návšteve Madonny, Robbieho Williamsa a Princa. Tak už viem prečo bola aj voda taká drahá!

Čítaj čím sme prešli, kým sme sa do Zürichu dostali: St. Gallen

zp8497586rq