post

Júl 1, 2018

Všetky cesty vedú do Ríma.. Minimálne raz za rok:) A občas vedú do rovnakých podnikov na rovnako dobré Cacio & Pepe, A občas i na nové miesta. Víkend v Ríme sme si tentokrát užili čisto dámsky a musím povedať, že sme ho opäť prejedli – prepili – pretiramisovali a presmiali.

(Dopĺňam a aktualizujem preto ďalšie tipy k pôvodnému príspevku z 2013-ho, ktorý nájdete tu: Taliansko – Rím: Všetky cesty vedú k dobrému jedlu)

Raňajky..

Pompi Tiramisu. Hovorí sa, že tu nájdete najlepšie tiramisu v Ríme. Obchodík plný aj o desiatej v noci. Ak sa Vám nechce dezert jesť neskoro večer (keď máte za sebou primi piati, secondi piati a liter vínka) môžete si ho vziať aj ako take-away. Majú špeciálne rozdelené dezerty na spotrebu hneď na mieste a porcie už pekne zabalené v krabičkách take-away. Objednávame lesné ovocie a samozrejme klasiku zasypanú čokoládou. Musím povedať, že raňajky s tiramisu na terase, v pyžame, s výhľadom na St. Pedro Cathedral a s horúcou čiernou kávou si viem predstaviť častejšie!

TEjST: Via delle Croce, 82, Rome. Majú viac pobočiek po celom Ríme, my sme tú našu porciu mascarpone dostali práve kúsok od Plaza di Spagna. http://www.barpompi.it/

Obed..

Ak prescrollujete na môj blogpost o foodie Ríme, nájdete chvály na tento podnik. Taverna dei Quaranta. Na základe tohto tipu sa sem vydali i viacerí moji kamaráti, keď boli v Ríme a boli nadšení. Preto som sem musela zavítať znovu. A nesklamali. Hoci si na stôl musíte počkať, stojí to za to. Plné, hlučné, ale jedlo je skvelé a aj v tom zhone si nájdu čas venovať Vám úsmev. Na nás trošku síce pozabudli, ale zato sme dostali po všetkých našich chodoch extra lasagne (boli sme plné, ale boli tak dobré, že sme ich zjesť museli). A tak opäť – určite odporúčam zastaviť sa na obed, keď budete vo viac-turistických častiach mesta – konkrétne tu po prehliadke a únave z Kolosea.

TEjST: Taverna dei Quaranta, Via Claudia, 24 -00184, Rome, Tel. +39 06 7000550, www.tavernadeiquaranta.com/en

Obed II..

Zmrzlina. Krásny skrytý prístrešok “pri schodoch” a príchute zmrzlín ako čokoláda + červené víno, šalvia + malina, biela čokoláda + bazalka.. Stojí za sladkú zastávku..

TEjST: Gelateria del Teatro, Via dei Coronari 65/66 Roma, https://www.gelateriadelteatro.it/

Večera..

Myslím, že za všetko hovorí vypitie 4 Aperolov, pretože sa nám z tohto baríku priamo na ulici nechcelo ani pohnúť:) A keď sme už chceli odísť a platiť, dostali sme ďalší Aperol zadarmo. Tak sme pokračovali v sedení a k tomu sme si objednávali naozaj výborné antipasti. Opäť odporúčam ako tip, keď potrebujete na chvíľku načerpať energiu v rušnejších častiach Ríma (okolie Piazza Navona).

TEjST: Mimi & Coco, Via del Governo Vecchio, 72

Noc..

Kde prespať? Tri sme sa tam skoro stratili a každá mohla mať vlastnú izbu:) Krásny byt, 3 izby, s terasou, 2 kúpeľňami a hlavne – veľmi milou hostiteľkou Monicou. Nie tak ďaleko od Vatikánu a ak Vám nerobí problém trošku sa prejsť a nepotrebujete byť priamo v centre – ideál! (Kúsok od ubytovania je zastávka autobusov).

ToSleep: https://www.airbnb.cz/rooms/6260427

Ďalšie foodie tips nájdeš tu: Taliansko – Rím: Všetky cesty vedú k dobrému jedlu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *